Kıbrıs Ekspertiz

Bize Ulasin
+905338808051
info@kibrisekspertiz.com
Takipte Kalın :
kıbrıs ev ekspertizi 150 x 100 logo
Kıbrıs Ev Ekspertizi Raporu Check List foto

KIBRIS EV EKSPERTİZİ

Gayrimenkul söz konusu olduğunda evinizin gerçek değerini bilmek isteyebilirsiniz. Bir evin değerini etkileyen pek çok detay vardır ve onu değerinden daha düşük bir fiyata satmak veya kiralamak zarara yol açabilir. Kıbrıs Ev  Ekspertiz  raporları , Ev sahipleri için çok kullanışlı olan ve Garantide hissettirdiği duygular yaşatır…

Yetkili kişi veya kurum tarafından bir evin gerçek değerinin ve masraflarının belirlenmesi amacıyla hazırlanan rapordur. Süreci yönlendirmek için birçok ayrıntı titizlikle değerlendirmek gerekir.

Bunun alanında profesyonel hizmet veren , yetkili bir kuruluş tarafından yapılması da gerçek değerin anlaşılmasında büyük ölçüde gerçeği yansıtmaktadır.

Bir binanın değerini belirleyen En önemli faktörlerden biri Konumu  olduğu gibi, Gözle görülmeyen veya kolayca anlaşılmayan çok  daha küçük faktörler de vardır. Dolayısıyla kapsamlı bir araştırma sonrasında binanın gerçek fiyat aralığı kolaylıkla belirlenebilecektir.

Çoğu kişi evlerinin değerini öğrenmek için ekspertiz talebinde bulunur, böylece evini değerinin altında almaz , satmaz veya kiralamaz.

kıbrıs ev ekspertizi

Kıbrıs Ev Ekspertizi Nedir?

Ev alırken veya satarken evinizin gerçek değerini bilmek büyük fayda sağlar. Sektörde bir evin gerçek değerini belirlemek için farklı evlerin değeri hakkında çıkarımda bulunmak doğru olmayabilir.

Bu nedenle konut amaçlı gayrimenkul değerlemesi gerçekçi ve bilimsel gerçeğe uygun olarak gerekli hizmeti vermektedir. Şu anda Kıbrıs’ta bu hizmeti sunan tek firma Kıbrıs Ev Ekspertiz Firmasıdır.

Binalar ve yapılar farklı değerlere sahip olabilir. Bir binanın yaşı, konumu, çevredeki evler, bina büyüklüğü gibi detaylar bir binanın veya yapının mevcut değerini etkileyen faktörlerdir. Kıbrıs Ev Ekspertizi, bu değerlerin tamamını ele alır ve lisanslı bir kişi veya kurum tarafından en kesin değerin belirlenmesine yardımcı olur.

Tüm sürecin sonunda evin piyasa değeri belirlenerek ev sahibine en doğru bilgi müşterilerimize detaylı raporlarla sunulur.

Kıbrıs Ev Ekspertizi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Profesyonel hizmet almak çok önemli olmakla birlikte, kıbrıs ev ekspertiz raporlarını sorgulamak da kullanıcılar için büyük bir yeniliktir. Günümüzde internetin sağladığı kolaylıklar sayesinde evinizin rahatlığında evinize gelen hasarın boyutunu bilmek artık mümkün.

Özellikle kibrisekspertiz.com üzerinden binalardaki hasarın boyutu gibi pek çok detaylı bilgiye dakikalar içinde ulaşabiliyor, ihtiyacınız olan soruları sorabiliyorsunuz.

Ayrıca , Firmamızda yapılan her ekspertiz , arşivlerimize kayıt edilmektedir. Müşterilerimiz istediği zaman , istediği yerden , evlerinin ekspertiz raporlarına ulaşabilirler ve sorgulayabilirler. 

kıbrıs ev ekspertizi 4

Kıbrıs Ev Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar

Kıbrıs Ev Ekspertiz raporu kaç günde hazırlanır? Kıbrıs Ev Ekspertiz sırasında , Ekspertiz yapılan Yapının  pek çok detayına bakıldığı için , bu sorunun cevabı  da Farklı Parametrelerle değişebilecek olmakla beraber ortalama 1  haftadır.

Öncelikle, Kıbrıs Ev Ekspertiz Raporundaki detaylı maddelerde gördüğünüz üzere , bazı parametreler , sadece devletin resmi kurumları tarafından incelenip , onay sürecine girmektedir…

Örnek verecek olur isek , Ekspertiz Raporlarımızdaki Elektrik ile İlgili Tüm Alanlar , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Faaliyet Gösteren , Elektrik Mühendisleri Odasına (EMO) Kayıtlı Mühendisler Tarafından Onaylanıp İmzalanacaktır.

Nitekim Aynı Şekilde Binadan Karot alıp , Beton İncelemesi de Devletin Resmi Makamlarınca yapılıp , imzalanıp , onaylanacaktır. Kıbrıs Ev Ekspertiz Raporumuzdaki Tüm Kalemler Tek Tek Kendi Alanındaki Profesyoneller Tarafından Onaylanıp  O Şekilde Müşterilerimize Sunulacaktır…

Bütün Bu Kurumlar Arasındaki Bağlantıyı ve Onay Süreci Takiplerini Bizim Ekibimiz Üstlenip , Tüm Raporları Bir Araya Getirip Müşterilerimize Teslim Edene Kadar Yorulmadan Çalışacaktır.

Siz Değerli Müşterilerimiz için  Sadece Oturup Kıbrıs Ev Ekspertizi Ekibini Beklemeleri Yeterli Olacaktır.. . Ancak genellikle bu profesyonel tarafından oluşturulan raporlar 7 iş gününe kadar tamamlanabilir. Bu verilen süre ortalama bir süredir. Devletin Kurumlarının Yoğunluğuna göre Belki Daha uzun , Belki de Daha Kısa Sürebilir..

Rapor oluşturulduktan sonra müşterilerimize , hem e-posta , hem sms , hemde döküman olarak tüm raporlar teslim edilecektir. Bu nedenle binanın gerçek değeri hakkında en kısa sürede en doğru bilgiye erişebilme şansına sahip olacaksınız. 

Kıbrıs Ev Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Bir binanın veya evin mevcut değerini anlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli fiziksel faktörler vardır. Öncelikle binanın Yapısına ve fiziksel özelliklerine bakmaktan başladır. Aynı zamanda binanın yaşı da raporun sonuçları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Ayrıca fiyat açısından binanın bulunduğu bölge de oldukça önemlidir. Popüler, lüks mahallelerdeki evler daha yüksek değerlere sahip olma eğilimindedir. Binanın çevresindeki diğer evler ve bulunduğu mahalle de dikkate alınarak gerçek değer çalışması devam ediyor.

Ancak konutun proje aşamasında bildirilmesi halinde projenin o andaki tamamlanma oranına göre karar verilecek. Tüm süreç profesyoneller tarafından yürütüldüğünden evinizin gerçek değeri en net şekilde belirlenir.

Kıbrıs Ev Ekspertiz Raporu Nasıl Hazırlanır?

Rapor oluşturmak birçok prosedür gerektirdiğinden yaklaşık bir hafta sürebilir. Uzman öncelikle yerel yönetimle temasa geçerek tapuya ilişkin temel ve gerekli bilgileri alır. Bu süreçteki en önemli adımdır.

Ev projesinin detayları, kararlar, ipotek kararları vb. incelenerek evin satışa uygun olup olmadığı belirlenir. Evin satışa uygun olması durumunda hemen sonraki işlemlere geçilecektir. Bu noktada tapunun ve projenin uygunluğu önemlidir.

Bu nedenle öncelikle proje ile tapunun aynı içeriğe sahip olup olmadığını detaylı olarak kontrol edin. Binanın gerçek boyutları projede ve tapuda belirtilen boyutlarla karşılaştırılır. Daha sonra binanın farklı açılardan fotoğraflarını çekin.

Caddeden ve dış mekanlardan manzaralar gibi detaylar da önemlidir. Saha incelemesinin olumlu sonuç vermesi halinde rapor hazırlanacak. Tüm işlemler başarıyla tamamlanırsa bir hafta sonra ilgili makamlara rapor gönderilecektir.

Bunlar genellikle bir ev değerlemesi hazırlarken değerleme uzmanlarının izlediği adımlardır. Uzman desteğimiz sayesinde tüm süreç sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Bu noktada en iyi yeteneklerle çalışmak büyük bir avantaj. Raporun eksiksiz ve doğru olması için profesyonel yardım almak oldukça faydalıdır.

kıbrıs ev ekspertizi 1

Sizde Evinize Kıbrıs Ev Ekspertizi Yaptırmak İstiyorsanız Hemen Bize Buradan Ulaşınız

Ekspertiz Raporuna Ek Olarak Neler Yapıyoruz?

Kıbrıs Ev Ekspertiz Raporu Olarak , Detaylı Ev Ekspertiz Raporunu, Oluşabilecek Tam 56 Kalem Sıkıntıyı Analiz Ederek Size Teslim Ettikten sonra , Tam Olarak Evin Özetini Çıkarıp size kendi yorumumuzu da bildiriyoruz…

Aldığınız Evin sadece Fiyatının Ederini Değil , Tam Olarak Ne Kadar Masrafı Olduğunu , Acil Masraflarını , ve ilerleyen Dönemlerde Yapılması Gereken Masraflarını Detaylı Olarak Sizlere sunuyoruz

Ayrıca , Kendi Tamir ve Arıza Ekibimizi Bünyemizde Barındırıyoruz…

Firmamızda Kıbrıs Ev Ekspertizi Yaptıran Müşterilerimize , Ev İle İlgili Arızaları ve Tamiratları Yine Bizim Ekibimize Yaptırdıkları Takdirde , Ekspertiz Raporunda Çıkan Maliyet Raporu Üzerinden  %30 İNDİRİMLİ olarak yapıyoruz

Bu Sayede Müşterilerimiz , Önce Masraf Raporuyla alacağı evin ev sahibine gidip , o maliyetlerini düşürmek için pazarlık yapıyor , ve o masraf ve maliyetler düştükten sonra , yine gelip arızaları bizim firmaya yaptırdığı takdirde , kendisi oradan da %30 kâr etmiş oluyor…

Partner Firmalarımız

https://soydincgrup.com.tr/  > Soydinc Grup Teknoloji & İnovasyon & Elektronik

https://kibrisdijitalajans.com/  >  Kıbrıs’ın Yeni Nesil Dijital Platformu

×